Ważny dzień

Dziś wielkie wydarzenie! Pierwszoklasiści po raz pierwszy przyszli do szkoły. Pięknie się prezentowali w odświętnych strojach. Po apelu przeszliśmy do naszej sali i tam poznałam moich nowych 22 uczniów i ich rodziców. Dzieci otrzymały identyfikatory Classdojo, książki i drobne upominki.

I już pierwszego dnia zaskoczył mnie Adaś. Też miałam identyfikator z napisem p.Ola. Chłopiec przeczytał Pola! 

 

Witajcie w klubie Classdojo

Pierwszy dzień zajęć

Dużo się działo! Najpierw teatrzyk z avatarkami, które wyjaśniały dzieciom klasowe zasady. Chwilę później stworki zostały narysowane "na kliszy". Dzieci układały kostki oczkami malejąco i rosnąco. Do tego zabawa z packami - przeliczanie oczek i pacanie. Zabawy na podwórku były radosne. I pierwsza klasowa współpraca - ułożenie z kolorowych lin, jednego wielkiego koła. Udało się!!!

Planeta odkrywców

Tyle się dzieje. Nasze ćwiczenia są piękne, ale puste. Pomalutku odkrywamy tajemnice z różnych edukacji. Dziś towarzyszył dzieciom taniec z kotkami. Były w sali komputerowej i każdy ma swoje stanowisko pracy. Uczniowie rozwiązywali też zadania na tablicy interaktywnej i w swoich ćwiczeniach. A przecież to dopiero drugi dzień!

Nie ma czasu na nudę!

Liczymy, dobieramy cyfry do kart, oglądamy teatrzyki z Dojo. Podczas tańca nasz ruch to punkt dla kolejnego stworka z platformy Gonoodle (my się ruszamy, a on rośnie!) Pani Ola wyciągnęła z szafki cuda - gry memo, pacynki, klocki, puzzle, wędkowanie. Każdy wybrał sobie to, co chciał i miło spędził czas na nauce i zabawie!

Sylabowe ciasteczka

Sylabowe ciasteczka szybko włożyliśmy do słoików według ilości sylab. Ćiczyliśmy też rączkę podczas pisania trzech linii szlaczków. 

Kaboom

Po raz pierwszy pracowaliśmy w grupach, grając w kaboom. Na patyczkach napisane kropki. Ich ilość oznaczała, że musimy podać wyraz jedno, dwu, trzysylabowy. Dobra odpowiedź - patyczek jest mój, zła - muszę go odłożyć. Ale... jeśli wyciągnął ktoś patyczek z napisem KABOOM oddawał wszystkie zdobyte!!! 

Urodziny Julci

Zdrowia, szczęścia i słodyczy cała klasa Julci życzy!!!

Na sali gimnastycznej

Idąc na wf, a to tylko 10 schodów Kasia zgubiła strój. Jaś schował do swojego worka spodnie Adasia. Trzy dziewczyny pomyliły tenisówki bo miały takie same. I połowa zapomniała kluczy do szafek, wychodząc z zajęć. 15 minut rozbierania, 15 minut ćwiczeń i 15 minut ubierania. I było wspaniale!!!

urodziny Kasi

Zdrowia, szczęścia i słodyczy cała klasa Kasi życzy!

Takie dziwne druciki

Przyniosłam na zajęcia cudo w postaci płytki Makey Makey. Wystukiwaliśmy rytmy i dzieliliśmy wyrazy na sylaby. Uczniowie z dużą uwagą słuchali i czekali na "swoje wejście". 

15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki!!!

Opisy naszych kropkowych aktywności znajdują się TUTAJ - KLIK

Urodziny Oliwiera

Zdrowia, szczęścia i słodyczy cała klasa Oliwierowi Życzy!!!

Pierwsze doświadczenie

Najpierw pokolorowaliśmy symetrycznie motyla. Wycięliśmy i założyliśmy spinacz. Położyliśmy go na talerzyku, a pod talerzykiem trzymaliśmy magnes. I motylek zaczął fruwać! Dlaczego? Bo magnes ma przyciąg!!!

Urodziny Karola

Zdrowia, szczęścia i słodyczy cała klasa Karolkowi życzy!!!

Głoskowanie z tabletem

Podczas drugiego, tabletowego czwartku wykorzystaliśmy bardzo prostą aplikację paint. Rysowaliśmy schemat wyrazu (ilość prostokątów odpowiadała ilości głosek w wyrazie) i zaznaczaliśmy na czerwono poznane spółłgłoski o oraz a. 

Bezpieczni bo widoczni!!!

Programujemy

Na zajęciach komputerowych już programowaliśmy. Potrafimy ułożyć z bloków obrazki oraz napisać symboliczne skrypty do poleceń prawo, lewo, góra, dół by ptaszek dotarł do świnki!

Magiczna piłeczka?!

Pani Ola pokazała nam magię! Wystarczy przygotować suszarkę i piłeczkę do ping-ponga. Strumień powietrza utrzymał piłeczkę. A wyglądało to tak, jakby piłeczka była magiczna!!! Wiemy też, że to doświadczenie możemy zrobić w domu pod okiem rodziców. 

Nasze portrety w galerii!

Powered by emaze