Odczytujemy współrzędne

To takie kodowanie off line. Podczas zajęć uczniowie otrzymali małą matę ze stoma polami, na której szukali "współrzędnych" i odpowiednio kolorowali pola. Wcześniej wykonane plakaty pic collaqe z opcją uzyskania linku, zakodowałam w QR. Tło plakatu wskazywało kolor, a współrzędne odpowiednią płytkę. Co było ukryte w kodzie? Cudny, kolorowy motylek!

"Chińczyk" po polsku

Każdy sposób na czytanie jest dobry. Szczególnie, kiedy gramy. Dziś czytaliśmy proste wyrazy trzyliterowe, jednosylabowe. 

Klocki liczby w tablecie

Znajomość  liczb i liczenie, dodawanie i odejmowanie, obliczanie, rozkład liczb na składniki to ważne umiejętności, które doskonalimy. Zajęliśmy się rozkładem liczby 10 na dwa (na razie) składniki. Nie posiadam w zbiorach swych pomocy klocków w kolorach, ale znalazłam aplikację Numblox. Doskonała! 

Każdy ma swoje "tajne hasło obrazkowe"

Cudnie kodujemy. W różnym aplikacjach tabletowych i programach na stronach internetowych. Dziś każdy uczeń otrzymał swoje indywidualne hasło obrazkowe na stronę code.org

Tworząc klasę na tej platformie mam mozliwość podglądu osiągnięć uczniów i wydruku certyfikatów!

Nasze bałwanki

Poprószyło. Jednak nie tyle, by zrobić bałwana ze śniegu. Na zajęciach namalowaliśmy ten dziecięcy symbol zimy. Każdy bałwan z pięknym nosem i w pięknym kapeluszu.  

dyktanda graficzne

Tajny zapis odszyfrowany w rysunku! Po raz pierwszy uczniowie wykonali dyktando graficzne. Wspaniale im poszło!

Wesołe zabawy na wf

Świetna zabawa na kształtowanie uwagi u dzieci. Ale było śmiechu!!!

Zgadnij, jaki wyraz wybrałem?

Gra na doskonalenie umiejętności czytania,  zadawania pytań i selekcję wyrazów. A zadać można było tylko 10 pytań. 

zasłużony wypoczynek - ferie