zadania z kubeczkami

Najprostsze pomoce, a tyle zainteresowania ze strony uczniów. Układaliśmy wieże, piramidy, przeliczaliśmy ilość wykorzystanych kubeczków oraz porównywaliśmy wysokość wież i liczebność piramid. Było dużo współpracy. 

Jeden wyraz, a tyle o nim wiemy!

Litery, głoski, dwuznaki, spółgłoski, samogłoski, sylaby - utrwalanie wyróżniania tych elementów w wyrazach z dwuznakami. Czyli analiza i synteza wzrokowo-słuchowa. Plakaty zrobiliśmy na tabletach w aplikacji pic collaqe

Filtrujemy wodę

Rozmawiając o wodzie, jej czystości i oszczędzaniu przeprowadziliśmy proste doświadczenie. Miało ono pokazać dzieciom pierwszy etap filtrowania wody. W siatce znalazł się piasek, ziemia, mielona kawa i herbata, kamienie i żwir. Zwykły papierowy filtr od kawy zatrzymał zanieczyszczenia. 

Certyfikaty za kodowanie

Po przejściu wszystkich zadań z pierwszego kursu kodowania na CODE otrzymaliśmy certyfikaty!!!

wycieczka

Byliśmy w Bydgoszczy w Family Parku. To cudowne miejsce - mogliśmy się "wybawić" do woli. Do naszej dyspozycji były dmuchane pałace i ślizgawki, basen z piłeczkami, rzutki w planszę i jazda skuterami. Niezwykłe było spotkanie z profesorem Ciekawskim. Poznaliśmy wiele praw fizyki i chemii. Sami wykonaliśmy proste doświadczenia. Wróciliśmy szczęśliwi i... zmęczeni! 

Gościmy rodziców na zajęciach

24 maja 2017 r. gościliśmy na zajęciach naszych rodziców. Chcieliśmy pokazać jak potrafimy tworzyć i skracać algorytmy podczas wyznaczania drogi oraz osiągnięte przez nas wiadomości i umiejętności, zdobyte w klasie pierwszej (czytanie, liczenie pieniędzy i wydawanie reszty, znajomość nominałów banknotów i monet, wyróżnianie strony lewej i prawej, posługiwanie się nowoczesnymi narzędziami TiK przy skanowaniu kodów QR).